Apple harekete geçti: Katlanabilir iPhone ve MacBook için tarih verildi!

Apple sonunda beklenen hamleyi yaptı. Katlanabilir telefon pazarına geç de olsa girdiğini belgelerle ortaya döken şirket, çok yakında katlanabilir hibrit ve katlanabilir iPhone modellerini gözler önüne sürecek. Peki ne zaman?

Katlanabilir iPhone 2026’da geliyor! Hibrit ise daha yakın!

Son yıllara tüm markalar katlanabilir telefonlar üzerinde birçok çalışma yaptı. Hatta serinin dördüncü, beşinci modellerini piyasaya sundular. Apple ise yıllardır bu platforma hiç girmedi. Şimdi aldığı patentler ile katlanabilir iPhone ve hibrit modeli üzerinde çalıştığını belli eden şirket, 2026 yılında katlanabilir iPhone modelini gözler önüne sürecek. 2025‘in sonunda ise hibrit model için üretime geçilecek.

2025 yılında çift ekranlı katlanır MacBook/iPad hibriti için üretime geçecek olan Apple, iddialara göre 20,3 inçlik bir modelle piyasaya çıkacak. iPhone için ise 7,9 inç ve 8,3 inç olmak üzere iki ekran üzerinde çalıştığı bildirilen Apple, şimdilik resmi bir açıklama yapmasa da patent raporları bu durumu netleştiriyor.

Sızıntılara göre katlanabilir telefon alanındaki çalışmalarını hızlandıran Apple, yeni modelleri için ayrı bir seri oluşturacak. Planlamalarda bir aksaklık olmazsa 2025’in son günlerinde Apple’ın ilk katlanabilir modeli karşımızda olacak. 2026’da ise katlanabilir iPhone gözler önüne sürülecek.

Apple’ın aradan bu kadar süre geçtikten sonra katlanabilir telefon pazarına giriş yapması hepimizi şaşırttı. Yine de Apple üretimi katlanabilir modeller görecek olmak hepimizi heyecanlandırdı. Siz katlanabilir Apple ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Katlanabilir iPhone’u satın alır mısınız? Görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir